Japanin Grand Prix Keskiviikko - Maanantai

Nagoya / Suzuka 9.10.2019 - 14.10.2019

Lähde mukaamme Japaniin katsomaan monien kuljettajien lempiosakilpailua Suzukan radalle. Lennämme FInnairin suorilla lennoilla Nagoyaan, jossa myös majoitumme matkan ajan. Matkan hintaan sisältyy kisakuljetukset Suzukan radalle lauantaina ja sunnuntaina. Ajoaika Nagoyasta Suzukaan on noin 1,5h - 2h. Tortsain ja perjantain voi käyttää aikaeroon totuttelemiseen, sekä Nagoyan kaupunkiin tutustumiseen. Matkalla on mukana suomalainen matkanjohtaja. Lähde mukaan ikimuistoiselle Formulamatkalle Japaniin!

Pakettiin sisältyy:

  • Finnairin suorat ennot
  • Lentokenttäkuljetukset
  • Majoitus valitsemassasi hotellissa
  • Ratakuljetukset
  • Valitsemasi kisaliput

Matkaohjelma

Keskiviikko 9.10.2019

  • Finnairin lento lähtee kohti Nagoyaa klo 17:25

Torstai 10.10.2019

  • Finnairin lento saapuu Nagoyaan klo 08:50
  • Kuljetus hotellille ja majoittuminen. Hotellihuoneet saa käyttöön heti saapumisen yhteydessä

Perjantai 11.10.2019

  • Vapaata tutustumista Nagoyaan

Lauantai 12.10.2019

  • Ratakuljetukset lähtevät kohti Suzukaa noin klo 08:00. Vahvistettu lähtöaikataulu lähetetään matkaohjelman mukana. Matkanjohtaja on mukana kuljetuksilla
  • Aika-ajot ja muiden autoluokkien kisoja Suzukan radalla päivän ajan
  • Kuljetukset takaisin hotelleille lähtevät radalta 1h kisan päättymisen jälkeen
  • Hotelleille saavutaan noin klo 20:00 - 21:00

Sunnuntai 13.10.2019

  • Ratakuljetukset lähtevät kohti Suzukaa noin klo 08:00. Vahvistettu lähtöaikataulu lähetetään matkaohjelman mukana. Matkanjohtaja on mukana kuljetuksilla
  • Kisapäivä! Formuloiden lisäkis päivän aikana muiden autoluokkien kisoja
  • Kuljetukset takaisin hotelleille lähtevät radalta 1h kisan päättymisen jälkeen
  • Hotelleille saavutaan noin klo 20:00 - 21:00

Maanantai 14.10.2019

  • Kuljetus lentokentälle lähtee hotellilta noin klo 07:00
  • Finnairin lento lähtee kohti Helsinkiä klo 10:30
  • Finnairin lento saapuu Helsinkiin klo 14:30

Maksuehdot

Varausmaksu 30% matkan hinnasta erääntyy 7vrk varauksen jälkeen

Loppumaksu 70% matkan hinnasta erääntyy 60vrk ennen lähtöä

Katso tarkemmat peruutusehdot matkaehdot

Event Travelin matkanjohtajat ovat mukana matkassa. Tällä kisamatkalla tarvitsee vain saapua Helsinki-Vantaan lentokentälle ajoissa ja kaikki muu on hoidettu valmiiksi. Kisaliput ja matkaohjelma lähetetään teille kotiin noin kaksi viikkoa ennen lähtöä. Lähde mukaan nauttimaan Suzukan tunnelmasta!

Siirry varaamaan alla olevan linkin kautta

  1. Valitse ensin haluamasi lipputyyppi
  2. Valitse haluamasi huonetyyppi
  3. Valitse haluamasi lennot

Paketin hinta 2 890 € / henkilö

Japanin Grand Prix